Nowy okres świadczeniowy Drukuj
środa, 01 sierpnia 2018 10:54

Od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy, rozpoczynający się 1 października 2018 r. Ponadto od 1 sierpnia br., osoby zainteresowane będą mogły również składać wnioski o zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze na kolejny, rozpoczynający się 1 listopada 2018 r., okres zasiłkowy.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub listownie. Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia wychowawcze bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online. Mają do wyboru aż 3 kanały. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Podobne udogodnienia obowiązują w odniesieniu do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń  z funduszu alimentacyjnego. Wnioski o te świadczenia można składać osobiście, listownie lub przez internet. W tym ostatnim przypadku zainteresowani mają do dyspozycji Portal Informacyjno – Usługowy Emp@tia.

Podkreślenia wymaga, że aby otrzymać świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego, do wniosku należy dołączyć odpowiednie, zależne od indywidualnej sytuacji rodziny wnioskodawcy, dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa do danej formy wsparcia.

Wnioski o ustalenie prawa do w/w świadczeń można złożyć w Sekcji Świadczeń Rodzinnych, Sekcji Funduszu Alimentacyjnego i Sekcji Świadczeń Wychowawczych przy ul. Słowackiego 39.

Obsługa klientów odbywa się:
poniedziałek od godziny 8.00 do 16.00
wtorek - piątek w godzinach od 7.00 do 15.00

W sierpniu br. obsługa klientów w poniedziałek będzie się odbywać od godziny 8.00 do 18.00