Ogłoszenia
"Żyj z RozWAGĄ" - zakończenie Drukuj
czwartek, 27 listopada 2014 10:00

Zakończyły się działania z realizacji Projektu Żyj z RozWAGĄ.

Zakładane cele zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem. Uczestnicy projektu zdobyli wiedzę o zdrowym stylu życia, zaś poprzez liczne formy usprawniania nabyli zachowania prozdrowotne i upowszechniali je w swoim środowisku. Grupa się zintegrowała, nawiązały się przyjaźnie, które pozostaną na dłużej:)) Spacery edukacyjne poszerzyły wiedzę o historycznych miejscach w mieście oraz były zaczynem do dyskusji na te tematy w gronie rodziny. Idea Wolontariatu zachęciła uczestników do włączenia się w działania wolontariackie stąd duża część grupy włączyła się do projektu Szlachetna Paczka.

 
„Żyj z RozWAGĄ” Drukuj
piątek, 25 kwietnia 2014 08:00

Stowarzyszenie „KRĄG” w ramach programu Wojewody Wielkopolskiego Działania na rzecz poprawy jakości życia osób długotrwale, przewlekle chorych oraz osób niepełnosprawnych otrzymało dotację w kwocie 9 140 zł na realizację projektu „Żyj z RozWAGĄ”. Projekt rusza od 15 kwietnia 2014r. i potrwa do 22 grudnia 2014r.

Głównym celem działań jest poprawa funkcjonowania mieszkańców gminy Września zmagających się z problemem osamotnienia i pozostających poza społecznością z uwagi na niepełnosprawność
i długotrwałą chorobą. Adresatami są mieszkańcy gminy Września, zrekrutowani przez pracowników pomocy społecznej oraz członkowie grupy samopomocowej Wrześnianie RozWAGI.

Działania jakie będą realizowane w projekcie to wyjazdy do groty solnej w Czeszewie, usprawnianie poprzez taniec, pilates, nordic-walking oraz aqua aerobic. Nowością dla uczestników będą spacery edukacyjno-historyczne po Wrześni z przewodnikiem, które mają na celu zapoznanie z historią i ciekawostkami dotyczącymi miejsc nie zawsze nam znanych.

Zaproponowano również spotkania ze specjalistą promocji zdrowia oraz koordynatorem Wrzesińskiego Centrum Wolontariatu.

 
Ogłoszenie o rekrutacji do projektu Drukuj
środa, 12 lutego 2014 12:31
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka informuje, iż w dniu 20 stycznia 2014 roku od godziny 12.00 rozpoczyna się rekrutacja uczestników do projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej do Spółdzielni Socjalnych osób prawnych i Spółdzielni Socjalnych osób fizycznych. Rekrutacja trwać będzie w trybie ciągłym w okresie 27 dni od momentu ogłoszenia naboru zatem do dnia 16 lutego 2014 roku do godziny 12.00. Ważne: przy zgłoszeniu liczy się data oraz godzina wpłynięcia dokumentacji do biura Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Udział w projekcie jest bezpłatny
 
Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Września Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 09:00

 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Września

z dnia 12 grudnia 2013 r.

o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej

 

Rodzaj zadania:

Zapewnienie posiłków dla osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej z terenu Miasta i Gminy Września.


OGŁOSZENIE

WYNIKI

 
Dyżury specjalistów Drukuj
środa, 16 października 2013 06:59

DYŻURY SPECJALISTÓW

Informujemy o możliwości skorzystania z porady specjalistów.

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 17